Hát ez nyilván egy nagyon könnyű és egyszerű kérdés, minek hívni olyan politikusokat akik egyfolytában a magyart gyalázzák? Hát ép eszű ember biztosan nem hívta volna meg, legfeljebb illedelemből, ami egyébként meg is történt, még akkor mikor magyarország bejelentette a látogatást. (KB két hónappal a látogatás előtt) Konkrétan Gasparovic bácsit hívták volna meg, aki már akkor leszögezte, hogy nem tud elmenni mivel ez idő alatt szabadságát foglya tölteni. (Hát mi ez ha nem egy jel, hogy mi aztán nem megyünk magyar királyt ünnepelni, még csak az kéne...) Ha fickót kérdezték volna ő az idő alatt nyilván nepálba lett volna golfozni szóval....... Ezért nem is erölködtek tovább....Bár ha jobban bele gondolok Slotával még meg lehetett volna próbálkozni, ő biztosan eljött volna, sőt ha megkérték volna még egy jó kis beszédet is összehozott volna.
Egyébként meg ha úgy nézzük rengeteg szlovák politikus volt ott, például Komárom polgármestere, vagy további mkp-s és hid-as parlamenti képviselőt....(Jaj, vagy hogy is van ez, ők nem szlovák emberek, politikusok??? Igaz ők csak idétlen felvidéki, vagyis elnézést szlovákiai magyarok...Nehogy megsértsem már szegény szlovák barátainkat.)
Egyébként meg kell hagyni, azért jó nagy szégyen, hogy a cseh sajtó nagy része, de még néhány szlovákiai lap is fickóékat bírálta utólag. És ebből sem lesz semmi, hiába a nemzetközi tiltakozás szlovákiában tovább fog folytatódni a magyargyalázás, és még ráadásul itt van a nyakunkon a szeptember elselyén bevezetésre kerülő államnyelvtörvény (Jazikový zákon)..........
Idézet a cseh és szlovák sajtóból: : )
Cseh sajtó
Kitört a Duna menti hidegháború - vélekedett a baloldali Právo szemleírója, Petr Uhl. Azt állítja, Szlovákia azzal, hogy nem engedte be területére a magyar államfőt, megsértette a schengeni megállapodásokat. A dokumentum ilyen lépésre csak egy okot ismer: ha az illető a határátlépést bűncselekményre akarná kihasználni. Sólyom esetében ez nyilván nem áll fenn.
"Amennyiben Csehország úgy állna hozzá a történelemhez, ahogy azt Szlovákia teszi, akkor át kellene keresztelnie a prágai Károly hidat és a Rudolfinumot (hangverseny palota, volt parlament) is, amelyek köztudottan az elnyomó osztrák uralkodókról kapták elnevezésüket" - írja Lubos Palata, a tekintélyes lap neves kommentátora Szent István, Szlovákia híres királya című pénteki jegyzetében.
Szlovák sajtó
Jegyzetében a Sme leszögezi: Pozsony kétféle mércével mér. Amikor ugyanis 2007 novemberében Mirek Topolánek cseh kormányfő járt Pozsonyban, hogy a szlovák ellenzékkel együtt ünnepelje meg a rendszerváltás évfordulóját, és nem találkozott Fico miniszterelnökkel, a szlovák hatóságok nem tiltakoztak. Sólyom egy hónappal korábbi, a révkomáromi Selye Egyetemen tett látogatásakor viszont szintén nagy volt a hangzavar.
"Tehát nem is annyira a látogatás ténye, hanem a látogató nemzetisége a döntő. A magyar politikusra más a mérce mint a csehre. A Sólyomról szóló vita pedig megint csak a kormány és a magyar kisebbség közti vitát helyettesíti, amely alapvetően arról szól, hogy viselkedhet-e a kisebbség másképpen, mint ahogy azt a kormány és a szlovák nacionalisták elképzelik" - fejti ki az újság.